HaniElezit.Net

Ja kur do të bie shi në Kosovë

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj parashikon se as ketë javë nuk do të ketë reshje shiu. Ai tregon se moti në Kosovë do të jetë i përafërt si javën që po lëmë pas. “Gjatë kësaj jave moti do të jetë i…

Temperaturat deri në 17 gradë

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell. “Do të mbajë mot kryesisht me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë…