Fotografia që flet se në çfarë gjendje janë Grupi i Kumanovës (FOTO) Lajme 

Fotografia që flet se në çfarë gjendje janë Grupi i Kumanovës (FOTO)

Procesi gjyqësor për Grupin e Kumanovës po vazhdon të stërngarkohet me dëshmi dhe akuza të reja, në dosjen e përbashkët ka hyrë edhe Sulejman Osmani, i ekstraduar një javë më parë nga Kosova. Ndërsa në listë janë paraqitur edhe rreth 30 policë maqedonas, në cilësinë e dëshmitarëve të mbrojtur. Ndërkohë, nga pamjet e seancave të fundit tregojnë se të akuzuarit e grupit të Kumanovës nuk duken mire dhe nuk janë në gjendje të mire shëndetësore. Ata janë ankuar përmes avokatëve të tyre dhe familjarëve për keqtrajtime nga policia, sidomos gjatë…

Read More
Xhafer Ukshini, vëllau i Sami Ukshinit- Komandant Sokolit  e godet ashpër Nevzat Bejtën Lajme 

Xhafer Ukshini, vëllau i Sami Ukshinit- Komandant Sokolit e godet ashpër Nevzat Bejtën

Xhafer Ukshini, vëllau i Sami Ukshinit- Komandant Sokolit ka reaguar ndaj lajmit të botuar në agjencinë e lajmeve INA me titull: Bejta del nga kontrolli kur i përmendet Kumanova, ofendon Selmanin “Mua me vjen shum keq prej zotit selmanit se si dilet ne debat televiziv me një njeri te smure mendrisht siq është Bejta,kur një njeri si ai dihet tani me qe gjithe jeten genjen dhe tradhton popullin shqiptar ne bashkpunim me njerezit e partis së tij.Këta injoranta e te pa shkolluar servila te armikut dhe bashkepunetor te vyer te…

Read More
Ish ushtari i UÇK-së : Porosi për Jabllanoviqin nga Kosharja (Video) Lajme 

Ish ushtari i UÇK-së : Porosi për Jabllanoviqin nga Kosharja (Video)

kjo vizitë e Jabllanoviqit, mbase do t’i shërbej atij dhe të tjerëve sikur ai, si thirrje për t’u këndellur dhe për të pranuar të vërtetën dhe realitetin.Kosharja është vendi ku u zhduk integriteti territorial i Serbisë, ishte vendi ku u zhduk edhe fizikisht dhe përfundimisht “sovraniteti” i Serbisë në Kosovë.Veteranët kanë thënë se në Koshare, nuk ka asnjë varr të ushtarëve serb, e nuk do të ketë asnjëherë ndonjë lapidar, mbi të cilin gjenerata aktuale politike e Beogradit, do të mundë të ndërtonin ndonjë mit të ri, për gjeneratat e…

Read More
Mali i Zi dërgon notë proteste Kosovës për vijën kufitare (VIDEO) Lajme 

Mali i Zi dërgon notë proteste Kosovës për vijën kufitare (VIDEO)

Nga Kulla deputetet e Vetëvendosjes u zotuan se nuk do të pranojnë demarkacionin me Malin e Zi, njofton Klan Kosova. Madje këta vendosen edhe një porosi mirëseardhjeje në shtetin e Kosovës, e skaj saj ngulen edhe flamurin Kuq e Zi. Tani krejt ajo që mbeti në këtë vend janë gurët e dheu, prej nga u larguan edhe flamuri e edhe tabelën me mbishkrimin që tregoi se këtu hyhet në shtetin e Kosovës.  Pavarësisht kësaj në Vetëvendosje po zotohen se flamurin kombëtarë e tabelën e re do ta sjellin serish tek…

Read More
Mjerimi i kryeqytetit (VIDEO) Ekonomi Lajme 

Mjerimi i kryeqytetit (VIDEO)

Familja Hyseni nga Bardhoshi i Prishtinës ka më shumë se një muaj që jeton në një tendë. Dhimbjen e kësaj familjeje të varfër e shton edhe më shumë sëmundja e zonjës së shtëpisë Afërsia me kryeqytetin nuk ka ndonjë rëndësi në jetën e familjes Hyseni nga fshati Bardhosh. Ata jetojnë në qiell të hapur dhe pa u përkrahur nga asnjë institucion. Familja katëranëtarëshe është lodhur nga varfëria dhe dhimbjen e tyre e shton edhe më shumë sëmundja e zonjës së shtëpisë.   Gjithë familja jeton nën një tendë, që ua…

Read More